Jakimi cechami powinna się charakteryzować wygodna piżama damska?

Każda z nas jest wyjątkowa, jedna uwielbia jedwabne koszule nocne druga zaś piżamę z wiskozy czy bawełny. Producenci piżam produkują równie wiele fasonów piżam jak i z różnych materiałów. . Piżamy z długimi spodniami, piżamy z szortami a może piżama z długim rękawem i szortami? Można się pogubić, jednak musi łączyć je jednak jedno- każda piżama damska ma obowiązek być wygodna dla właścicielki.

Piżama damska KLASYCZNA rozpinana z kieszonkami spodnie 3/4
Piżama damska KLASYCZNA rozpinana z kieszonkami spodnie 3/4

Zatem jak wybrać wygodną piżamę?

Zacznijmy od wyboru materiału. Klimat w Polsce umożliwia nam noszeni mnóstwa różnych materiałów w zależności od pory roku, jednak najważniejsze jest, aby piżama damska uszyta była z naturalnych materiałów, jak jedwab czy bawełna. Umożliwiają one skórze oddychanie, chroniąc przed infekcjami i alergiami. Materiał jednak materiałowi nierówny, kupując piżamę warto, zwrócić uwagę na jakość jej wykonania.  Jeśli materiał jest cienki, pojawią się prześwity i widoczne są wystające nitki struktura tkaniny, jest matowa i szorstka oznacza to niską jakość. Wysokojakościowy materiał jest mięsisty i mocny w dotyku, odznacza się on subtelnym błyskiem i miękkością. Piżama damska jest strojem, który niezależnie od kroju musi posiadać materiał wysokiej jakości, pozwoli on odprowadzić wilgoć, dzięki czemu rano będziesz się czuła czysta i świeża.

Kolejnym krokiem jest krój piżamy. Często dopasowujemy go do własnych upodobań, jedne z nas wolą piżamę z krótkimi spodenkami inne jedwabną piżamę z długimi spodniami. Przede wszystkim jednak piżama powinna nie krępować twoich ruchów i dać ci pełną swobodę stając się twoją drugą skórą. To czy wybierzesz piżamę z jednorożcem, czy jednoczęściową jedwabną piżamę damską jest nieistotne- ważne, abyś czułą się w niej nieziemsko.

spodnie 3/4
spodnie 3/4

Myśląc o cenie, pamiętaj – często jest odzwierciedleniem jakości.

Często elementem spornym w procesie kupowania piżam jest ich cena. Zastanawiasz się, czy piżama, która kosztuje kilkakrotnie więcej od piżamy sieciówkowej, jest tego warta? Piżamy wykonane z lepszej jakości materiałów i w sposób staranniejszy. Oznacza to, że kupując droższą damską piżamę, będziesz mogła z niej korzystać dłużej.

Postaw na jakość a piżama damska będzie wygodna.

Piżama jest wbrew pozorom ważną częścią garderoby. Wedle naukowców przesypiamy blisko 20 lat swojego życia, dlatego wybierając ją, pamiętaj postaw na jakość, wygodę i naturalne materiały. W takiej piżamie każda noc będzie udana, a ty będziesz następnego dnia świeża i pełna energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *