Jak wybrać piżamę męską?

Męska piżama potrafi być najlepszą towarzyszką każdej nocy. Niechęć do niej oznacza, że po prostu nie trafiłeś na tę właściwą. Nic dziwnego, świat męskich piżam pełen jest koszmarnych   egzemplarzy, które potrafią skutecznie zniechęcić. Dziwne fasony, kuriozalne nadruki nie jednego doprowadziły do podjęcia męskiej decyzji i  poprzestania na bokserkach. Czy faktycznie nie istnieje męska piżama w sam raz dla Ciebie?

Czy w męskiej piżamie można wyglądać dobrze?

Korzystny wygląd podczas nocnego odpoczynku ma znaczenie. Mitem jest także, że w męskiej piżamie naprawdę dobrze  wygląda tylko piękna kobieta. Tobie też może się udać. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dla siebie wzór i fason.  Długie, luźne spodnie i koszula na guziczki z szerokimi rękawami, koniecznie w kratkę, to dobry pomysł dla nielicznych. Całe szczęście męskie piżamy to praktycznie nieograniczony wybór fasonów i  kolorów.

Klasyczne bokserki i koszulka z krótkim rękawem to tylko jedna z możliwości, nad którymi warto wybierać z rozmysłem. Ciekawy nadruk na koszulce potrafi skutecznie wyszczuplić, a jasne spodenki i ciemna koszulka skutecznie poprawić odbiór wizualny Twojej sylwetki.  W tym celu możesz nawet zdekompletować gotowy zestaw. Dozwolone jest połączenie jedwabnych spodni z przewiewną bawełnianą koszulką. Na tym polega brak reguł i dowolność męskiej bielizny nocnej.

Wielkim mitem na temat męskich piżam jest jednak kompletna swoboda. Priorytetem rzeczywiście jest wygoda i nocny strój ma nie przeszkadzać w relaksie. Jeśli jednak myślisz, że nikt Cię w niej nie zobaczy, to się mylisz. Możesz mieszkać samotnie i jadać śniadania tylko w garniturze. Kiedyś jednak zdarzy się, że w niej otworzysz drzwi lub staniesz w oknie. Nikt nie wymaga, żebyś zawsze był elegancki i w dobrej formie, ale potraktowanie męskiej piżamy jako casualowego wdzianka nie zaszkodzi.

Jaka musi być każda męska piżama

Oprócz dobranego indywidualnie fasonu i kolorystyki każda męska piżama musi mieć dobrą metkę. Nie chodzi jednak o naszytą na niej markę, a o skład materiałowy. Im mniejsze domieszki sztucznej wiskozy, syntetycznego elastanu i poliestru, tym lepiej. Dlatego warte Twojej uwagi są nocne stroje z włókien bawełnianych i jedwabnych. To one gwarantują, że męska piżama może służyć do snu.

Podczas nocnego odpoczynku Twój organizm powinien móc się regenerować, ale także chronić się przed otoczeniem: chłodzić, gdy jest ciepło i ogrzewać przy niskiej temperaturze otoczenia. Mając kontakt ze sztucznymi włóknami, musi poświęcać dodatkowy wysiłek na termoregulację, a nawet walkę z alergenem. Budzisz się zmęczony i rozdrażniony bez wyraźnej przyczyny. Tego efektu nie ma, jeśli położysz się do snu w męskiej piżamie z naturalnej bawełny lub jedwabiu.

Dlaczego warto używać nocnej bielizny?

Męska piżama z naturalnego materiału to możliwości, z których nie warto rezygnować. Mnóstwo codziennych czynności wykonujesz intuicyjnie. Jesteś w stanie na ślepo zrobić sobie kawę i bez zastanowienia dojechać do pracy samochodem. Podobnie jest ze snem. Jeśli ubierasz bokserki, Twój organizm nigdy nie wie, na co się nastawić. Wygodna piżama, którą ubierasz tylko do snu działa zupełnie inaczej. Jest jednoznacznym, sensualnym sygnałem, że pora zwolnić i odpocząć. Jeśli do tego wiesz, że dobrze w niej wyglądasz, cokolwiek zdarzy się najbliższej nocy, możesz być pewien, że będzie przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *