Wygodna koszula nocna do karmienia

Wygodna koszula nocna do karmienia

Koszula nocna do karmienia piersią przydaje się każdej młodej mamie. Dobrze wybrana pozwala zredukować stres związany z opieką nad maleństwem i zregenerować w połogu. Niestety, pierwsze dziecko i pierwszy poród to zawsze zupełnie nowa przygoda. Dopiero po kilku sesjach karmienia dobrze wiesz jaki model jest dla Ciebie najlepszy. Jak się przygotować i bez doświadczenia wybrać wygodną koszulę nocną do karmienia?

Koszule nocne bardzo często pojawiają się w kobiecej bieliźniarce dopiero podczas ciąży. Zmieniająca się w tym czasie sylwetka ma swoje szczególne wymagania i skłania do poszukiwania rozwiązań zapewniających wyjątkową swobodę. Pojawienie się na świecie dziecka powoduje, że o wygodzie zaczyna decydować łatwy dostęp do biustu. Jak o niego zadbać?

Koszula nocna do karmienia a koszula nocna dla ciężarnej

Koszula nocna dla ciężarnej może być dobrym pomysłem na nocny strój dla karmiącej mamy. Wszystko zależy od tego, jak konkretny model traktuje temat Twojego biustu. Na potrzeby ciąży wystarczy Ci koszula nocna o kroju trapezu lub bombki i śmiały wybór większych rozmiarówek. Dopiero laktacja sprawi, że Twój biust stanie się nie do przegapienia i potrzebny o każdej porze dnia i nocy. Estetyczny dekolt to za mało, a koszula nocna z wycięciem w łódkę będzie frustrująca.

Koszula nocna do karmienia pierwszego dziecka: polecane modele

Pierwsze dni po porodzie to czas, kiedy cały Twój organizm będzie wracał do siebie po porodzie i ciąży, a jednocześnie dostosowywał do potrzeb dziecka. Dlatego koszula nocna do karmienia w okresie połogu musi brać to pod uwagę. Nadal powinna być odpowiednio swobodna w kroju, tak jak podczas ciąży, ale także szczególnie miła w dotyku i pozwalająca na sprawne manipulacje przy biuście, który będzie większy.

Częstym wyborem przyszłych mam jest koszula nocna do karmienia z rozcięciami na wysokości piersi. Mogą być one pionowe lub poziome i w zależności od pomysłu projektanta są ukrywane pod zakładkami albo kontrafałdami. Podanie w nich piersi do karmienia możliwe jest za jednym obciągnięciem materiału. Nie trzeba niczego rozsupłać ani rozpinać. Są dobrym pomysłem, jeśli naukę karmienia masz już za sobą i dysponujesz maksymalnie średnich rozmiarów biustem.

Koszula nocna do karmienia z zapięciem na napy, guziczki lub troczki to dużo lepszy pomysł dla mam, które rodzą po raz pierwszy. Trudno w nich o pomyłkę z rozmiarem, a jedyny kłopot to czasochłonny typ zapięcia. W zamian zyskujesz swobodę pozycji karmienia dziecka, możliwość stałego korzystania ze stanika laktacyjnego i szanse na naturalne wejście w rolę matki.

Na co zwracać uwagę

Wybierając koszulę nocną do karmienia, powinnaś przede wszystkim pomyśleć o sobie. Niemowlę trzymane w ramionach przez mamę potrzebuje tylko jej spokoju. Będzie łatwiej Ci go osiągnąć, jeśli będziesz miała do dyspozycji wygodny strój nocny z nieskomplikowanym mechanizmem odchylania dekoltu. Oprócz typowych rozwiązań dla mam możesz sięgnąć po koszulkę nocną z dekoltem kopertowym lub na ramiączkach.

Bycie mamą na pełen etat nie oznacza, że musisz przestać być kobietą. Desenie, które wybierasz, mogą być dowolne. Dlatego bawełniane koszule nocne do karmienia Muzzy Nightwear to pełen zakres możliwości. Możesz postawić na nocny strój w misie lub głęboką czerń. Dziecku będzie to zupełnie obojętne. Wystarczy, że będzie miało swobodę kontaktu z Twoim ciałem i miękką materią. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *